ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Απρ 201917

Την Τετάρτη 10/4/2019 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας μαζί με τους συναδέλφους τους από το 4ο δημοτικό Έδεσσας και τα δημοτικά Ριζαρίου, Φλαμουριάς, Άγρα, Αγίας Φωτεινής, Μεσημερίου συμμετείχαν σε επιμορφωτική ημερίδα.

Στο πρώτο μέρος οι διευθυντές του 4ου δ. σχολείου κ. Πιπεράς Κωνσταντίνος και του δημοτικού σχοελίου Παναγίτσας κ. Αθανασιάδης Γιώργος παρουσίασαν πρόταση για τη διδασκαλία των μαθηματικών μέσα από τα λογοτεχνικά βιβλία.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σ.Ε.Ε. του 3ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας κος Φανιόπουλος Χριστόδουλος  παρουσίασε έρευνα σχετική με τα είδη  των συγκρούσεων που προκύπτουν στη σχολική μονάδα και αναφέρθηκε στη διαχείριση των συγκρούσεων. Κατόπιν έθεσε στους/στις επιμορφούμενους/ες σενάρια συγκρουσιακών καταστάσεων προς διερεύνηση-συζήτηση, ανταλλαγή απόψεων-εμπειριών κι εξαγωγή συμπερασμάτων.

από κάτω από: ΔΡΑΣΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ