Η συγγραφέας Γιολάντα Τσορώνη-Γεωργιάδη στο σχολείο μας

Δεκ 201813

Οι  μαθητές από το 2ο, το 5ο, και το 11ο νηπιαγωγείο Έδεσσας μαζί με τους μαθητές της Α΄ τάξης του 2ου Δημοτικού Σχολείου Έδεσσας, την Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2018  είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν τη συγγραφέα Γιολάντα Τσορώνη-Γεωργιάδη  η οποία με το μοναδικό αφηγηματικό της στυλ παρουσίασε το νέο της βιβλίο  «Ο Μέγας Μελομακάρων που μελοκαμάρωνε»  που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Σαββάλας. Με ευφάνταστο τρόπο και μέσα από διαδραστικά παιχνίδια η συγγραφέας, με την πολύχρονη πείρα της εκπαιδευτικού, «πέρασε» στα παιδιά το αληθινό νόημα των Χριστουγέννων που είναι το μοίρασμα και η αγάπη και διασκέδασε μικρούς και μεγάλους. Πλουσιοπάροχα τα δώρα που μοίρασε σε όλους τους μαθητές, αλλά και τα βιβλία της που χάρισε στα σχολεία μας. Η επιτυχία της εκδήλωσης οφείλεται στο Βιβλιοπωλείο Κράλλη που όπως πάντα διοργανώνει άψογα τις βιβλιοπαρουσιάσεις και δίνει την ευκαιρία σε μικρούς και μεγάλους όχι μόνο να γνωρίσουν από κοντά αγαπημένους συγγραφείς αλλά και να αγαπήσουν το βιβλίο.

από κάτω από: ΔΡΑΣΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η συγγραφέας Γιολάντα Τσορώνη-Γεωργιάδη στο σχολείο μας