Επίσκεψη του 3ου νηπιαγωγείου στο σχολείο μας

Αυγ 201824

Στα πλαίσια της ομαλής μετάβασης από την προσχολική στη δημοτική εκπαίδευση, η νηπιαγωγός του 3ου Νηπιαγωγείου Έδεσσας κ. Βλαδίκα Έλσα, επισκέφθηκε το σχολείο μας με τους μαθητές της για μια πρώτη γνωριμία με το νέο σχολικό περιβάλλον στο οποίο θα φοιτήσουν. Τα νήπια ξεναγήθηκαν στους εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους του σχολείου, γνωρίστηκαν με τη διευθύντρια του σχολείου, η οποία τους καλωσόρισε. Κατόπιν επισκέφθηκαν την αίθουσα της Α΄τάξης, όπου η δασκάλα της τάξης κ. Βλαδίκα Καίτη τους εξήγησε το πως λειτουργεί το δημοτικό σχολείο. Νήπια και μαθητές του σχολείου μας γνωρίστηκαν, τραγούδησαν, έπαιξαν κι ελπίζουμε οι λιλιπούτειοι φίλοι μας να έφυγαν με όμορφες αναμνήσεις από το σχολείο μας.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επίσκεψη του 3ου νηπιαγωγείου στο σχολείο μας