Ιούν 20185

Την Παρασκευή 1 Ιουνίου 2018 στις 18.30μμμ στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου δημοτικού σχολείου  Έδεσσας έγινε εκδήλωση  με θέμα «Ολοήμερο Τμήμα-Αναμόρφωση χώρων και παράλληλες εκπαιδευτικές δράσεις του 2ου και 8ου δημοτικού σχολείου Έδεσσας για το  σχ. έτος 2017-18». Την παρουσίαση ανέλαβαν η διευθύντρια του 2ου δημοτικού κ. Πετρίδου Σοφία και η διευθύντρια του 8ου δημοτικού κ. Δελημπανίδου Γεωργία. Στην εκδήλωση παρευρέθηκε  η Προϊσταμένη εκπαιδευτικών θεμάτων της  Πρωτοβάθιας Εκ/σης Πέλλας κ. Βάσσου Ανθούλα καθώς και γονείς και εκπαιδευτικοί των δύο σχολείων. Αφορμή για την παρουσίαση αποτέλεσε η αναμόρφωση των  χώρων κουζίνας των δύο σχολείων που έγινε με την ευγενική προσφορά του κ. Νίκου Δημάκα και τη συμβολή της Σχολικής επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Έδεσσας. Οι νέοι χώροι που κατασκευάσθηκαν έδωσαν την ευκαιρία στα δυο σχολεία να υλοποιήσουν εκπαιδευτικές δράσεις  στο πλαίσιο λειτουργίας του ολοήμερου τμήματος σχετικά με την ποιοτική αναβάθμιση της σίτισης των μαθητών.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

από κάτω από: ΔΡΑΣΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παρουσίαση των δράσεων για το ολοήμερο τμήμα του 2ου και 8ου δημοτικού σχολείου Έδεσσας