Ο Μικρός Ευκλείδης 2018 στο 2ο Δημοτικό σχολείο Έδεσσας

Ιούν 20185

Με τη συμμετοχή 170 περίπου μαθητών διεξήχθη η β΄ φάση  του 12ου Διαγωνισμού στα Μαθηματικά «ο Μικρός Ευκλείδης 2018» για τους μαθητές  της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης των Δημοτικών Σχολείων του νομού Πέλλας, το Σάββατο 2 Ιουνίου στο 2ο Δημοτικό σχολείο Έδεσσας. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν οι 3 μαθητές από κάθε τμήμα της Ε’ και Στ’ τάξης, που συγκέντρωσαν την υψηλότερη βαθμολογία στον διαγωνισμό της 9ης Μαρτίου 2018 – Παιχνίδι και Μαθηματικά.

Η διεύθυνση του σχολείου ευχαριστεί πολύ τους εθελοντές εκπαιδευτικούς που προσέφεραν τις υπηρεσίες τους ως επιτηρητές για την ομαλή διεξαγωγή του διαγωνισμού: κ. Αλεξίου Αναστάσιο, κ. Μητσόπουλο Αντώνιο, κ. Ντίνου Στέλλα, κ.  Τσιάτσια Κων/νο, κ. Χουϊαρίδου Σοφία, τον μαθηματικό κ. Τρυψιάνη που έδωσε τις απαραίτητες διευκρινίσεις για τα θέματα του διαγωνισμού και τις κ. Βλαδίκα Αικατερίνη, κ.Γιαννάκη Θεοδώρα και κ.Τριανταφυλλίδου Άννα για τη γραμματειακή υποστήριξη που παρείχαν.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλους τους διαγωνιζόμενους μαθητές.

από κάτω από: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο Μικρός Ευκλείδης 2018 στο 2ο Δημοτικό σχολείο Έδεσσας