Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας

Σεπ 20165

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των ΣΤ1 και ΣΤ2 τάξεων του σχολείου μας προετοιμάστηκαν στην διάρκεια της περσινής σχολικής χρονιάς για τις εξετάσεις του ΚΠΓ Α1 και Α2 στην Αγγλική Γλώσσα. Η συμμετοχή και μόνο, δέκα μαθητών και μαθητριών ήταν αρκετή για να τους θαυμάσουμε.Η επιτυχία τους βέβαια μας έκανε να νιώσουμε και περήφανοι. Οι μαθητές/ριες Καλλιανίδου Ελεάνα, Μπέλμπα Βάιτ, Δημητρίου Γεώργιος, Πολατίδης Γεώργιος και Αδαμαντίδης Βασίλειος πήραν το Α1. Οι μαθητές/ριες Κίτσος Ραφαήλ, Παπαδόπουλος Παναγιώτης, Αγγελάκης Ιωάννης, Δαχή Εύη και Παπαγιάννη Ανδρονίκη πήραν το Α2. Όλοι οι δάσκαλοι του σχολείου, τους συγχαίρουμε και είμαστε σίγουροι για την ανοδική τους πορεία.

από κάτω από: ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας