Φιλικοί Αγώνες Μπάσκετ μεταξύ του 2ου Δ. Σ. Δάφνης και του 4ου Δ.Σ. Δάφνης.

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθησαν σήμερα οι πρώτοι φιλικοί αγώνες καλαθοσφαίρισης μεταξύ των Στ΄ τάξεων των δύο σχολείων στην αυλή του 4ου Δημοτικού Σχολείου Δάφνης. Πρώτα έπαιξαν τα κορίτσια και στη συνέχεια τα αγόρια. Ευχαριστούμε πολύ για την φιλοξενία τον Διευθυντή του 4ου Δημοτικού κ. Βεσκούκη , όπως επίσης και τον γυμναστή κ. Κατιφέ. Το φίλαθλο πνεύμα επικράτησε και τα δυο σχολεία ευχαριστήθηκαν πολύ τους αγώνες. Σήμερα κερδίσαμε εμείς και στα αγόρια και στα κορίτσια . Την επόμενη Τρίτη (16 – 5 -2017) θα επαναληφθούν οι αγώνες στη δική μας αυλή. Περιμένουμε με μεγάλη ανυπομονησία να υποδεχτούμε το 4ο Δημοτικό στο “σπίτι μας”. Πρέπει να σημειωθεί ότι την ομάδα μας προπόνησαν, συνόδευσαν και ενίσχυσαν οι εκπαιδευτικοί της Στ΄ τάξης του σχολείου μας Γιώργος Τριανταφύλλης και Χριστίνα Βερβιάδη.

μπάσκετ 1

μπάσκετ9