ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΑΙΟ

Οι ενημερώσεις για την πρόοδο των μαθητών για τον μήνα Μάιο θα γίνουν σύμφωνα με το παρακάτω χρονοδιάγραμμα :

ΜΑΙΟΣ

ΤΑΞΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
Α΄/ ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ ΠΕΜΠΤΗ 12/5 18:30
Β’1 & Β2 / ΤΣΙΩΤΟΥ & ΚΟΥΤΡΟΥΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ 5/5 16:30
Γ΄1 & Γ2 / ΚΑΡΥΩΤΗ & ΚΑΚΟΣΙΜΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/5 17:00
Δ’ / ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΓΥΡΩ ΤΡΙΤΗ 10/5 17:00
 Ε΄1 & Ε2 / ΑΛΟΥΠΗ & ΒΙΤΤΩΡΗ ΤΡΙΤΗ 10/5 17:00
ΣΤ’1 & ΣΤ2/ ΡΕΜΟΥΝΤΗ & ΚΟΝΤΟΜΗΝΑΣ ΠΕΜΠΤΗ  12/5 17:00

 

Η ενημέρωση από τις ειδικότητες θα γίνεται τηλεφωνικά( 210-6512220) τις δύο πρώτες εβδομάδες του μήνα και σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ/ΟΝΟΜΑ ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ
ΤΜΗΜΑ ΕΝΤΑΞΗΣ / ΠΑΠΑΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11:45 – 12:15
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ / ΣΑΠΟΥΝΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ ΠΕΜΠΤΗ 9:20 – 10:00
ΜΟΥΣΙΚΗ / ΡΑΔΟΥ ΛΙΤΣΑ ΤΡΙΤΗ 11:00 – 11:45
ΑΓΓΛΙΚΑ (Β1 & ΣΤ1) / ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΡΙΤΗ 10:05 – 10:40
ΑΓΓΛΙΚΑ / ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΤΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ 10:45 – 11:00
ΓΑΛΛΙΚΑ / ΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 11:55 – 12:35
ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ / ΙΒΡΟΥ ΛΙΛΙΑΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11:00 – 11:45
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΓΩΓΗ / ΜΠΙΡΠΙΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 9:15 – 10:00
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ / ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΕΙΡΗΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 9:20 – 10:00
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ / ΠΑΝΤΑΖΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 11:55 – 11:30

 

Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΑΡΧΙΣΕ!

Στηρίξτε μας ψηφίζοντας τον αριθμό 7323 (2ο Δ.Σ. Χολαργού) και 7324 (3ο Δ.Σ. Χολαργού)

Ακούστε πάνω από το μισό του τραγουδιού και όταν εμφανιστεί η καρδιά την πατάτε να κοκκινήσει.

https://contest.europeanschoolradio.eu/vote/

ΚΑΝΤ’ΤΟ Ν’ΑΚΟΥΣΤΕΙ 2022

Για άλλη μια χρονιά και φέτος, ετοιμάσαμε  με χαρά το τραγούδι για τη συμμετοχή μας στο διαγωνισμό «Καν’ το ν’ ακουστεί 2022» θέλοντας να σας ταξιδέψουμε στο μυστικό κόσμο της παιδικής σκέψης .
Εδώ βλέπετε σκηνές από τα «γυρίσματα» του βιντεοκλίπ.

VIDEOCLIP 4

VIDEOCLIP 1

VIDEOCLIP 2

VIDEOCLIP 3

ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ

Στο πλαίσιο του μαθήματος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων , οι μαθητές της ΣΤ1 και ΣΤ2 τάξης του σχολείου μας δημιούργησαν μια σχολική εφημερίδα με θέμα την Πολιτιστική Κληρονομιά.

Ξεφυλλίστε τες…

ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΤ1



Λήψη αρχείου

ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΤ2



Λήψη αρχείου

 

ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

.jpg

ΩΡΑΡΙΟ ΕΓΓΡΑΦΩΝ :

ΔΕΥΤΕΡΑ/ΤΕΤΑΡΤΗ/ΠΕΜΠΤΗ : 8:30 – 9:30

ΤΡΙΤΗ/ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ : 13:15 – 14:00

(ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΗΡΗ ΤΗΡΗΣΗ

ΤΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ)

 

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

Κατά το σχολικό έτος 2022-2023 στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016.

  1. ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ (φωτοτυπία η σελίδα των εμβολίων)
  1. ΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ (Α.Δ.Υ.Μ.)
  1. ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ
  1. ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ
  1. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ( ΔΕΝ ΠΡΟΣΚΟΜΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ. ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΑΙ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ myschool ΤΟΥ ΥΠΑΙΘ)

Οι εγγραφές για το Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα γίνονται με σχετική αίτηση-δήλωση των γονέων/κηδεμόνων χωρίς κριτήρια.



Λήψη αρχείου



Λήψη αρχείου



Λήψη αρχείου



Λήψη αρχείου

 

Ύστερα από ανακοίνωση της Α΄ Βάθμιας Β’ Αθήνας από αύριο ξεκινάει τηλεκπαίδευση λόγω των καιρικών συνθηκών.

Η τηλεκπαίδευση θα ξεκινήσει στις 9 : 00 και το πρόγραμμα θα είναι το ίδιο με το δια ζώσης πρόγραμμα με τη διαφορά πως η 1η ώρα του webex θα είναι η 2η ώρα του δια ζώσης προγράμματος.

Ακολουθούν οι ώρες και τα links των εκπαιδευτικών. 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ WEBEX

1η ώρα : 9:00 – 9 : 30
ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ : 9:30 – 9 : 40
2η ώρα : 9:40 – 10:10
ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ : 10:10 – 10 : 20
3η ώρα : 10:20 – 10 : 50
ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ : 10:50 – 11 : 00
4η ώρα : 11 : 00 – 11 : 30
ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ : 11:30 – 11 : 40
5η ώρα : 11:40 – 12:10

 

LINKS ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Α1 : https://minedu-primary.webex.com/meet/aleantonia

Β1 : https://minedu-primary.webex.com/meet/gtsiotou

B2 : https://minedu-primary.webex.com/meet/kkoutrouli

Γ1 : https://minedu-primary.webex.com/meet/markaryoti

Γ2 : https://minedu-primary.webex.com/meet/ekakosimou

Δ : https://minedu-primary.webex.com/meet/argystam

Ε1 : https://minedu-primary.webex.com/meet/athaloupi

Ε2 : https://minedu-primary.webex.com/meet/sofiabitor

ΣΤ1 : https://minedu-primary.webex.com/meet/remkonstan

ΣΤ2 : https://minedu-primary.webex.com/meet/tkontomina

ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ (ολοήμερο) : https://minedu-primary.webex.com/meet/panmarian

ΤΜΗΜΑ ΕΝΤΑΞΗΣ : (ΠΑΠΑΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ) : https://minedu-primary.webex.com/meet/anpapatheo

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ :  https://minedu-primary.webex.com/meet/thsap

ΑΓΓΛΙΚΑ : (ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΤΕΝΗ) https://minedu-primary.webex.com/meet/ditsant

ΑΓΓΛΙΚΑ : (ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ) https://minedu-primary.webex.com/meet/katmanous

ΓΑΛΛΙΚΑ : https://minedu-primary.webex.com/meet/irenetak

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ : https://minedu-primary.webex.com/meet/evaivrou

ΜΟΥΣΙΚΗ : https://minedu-primary.webex.com/meet/radougar

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ : (ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΕΙΡΗΝΗ) https://minedu-primary2.webex.com/meet/epapamic

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ :(ΠΑΝΤΑΖΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ) https://minedu-primary.webex.com/meet/konpantaz

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΓΩΓΗ :https://minedu-primary.webex.com/meet/spybirpili

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ ΞΕΝΩΝΑ «ΦΟΙΒΗ» ΚΑΙ ΣΤΟΝ «ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΑΜΕΑ»

Την Τετάρτη 22/12/2021 και την Πέμπτη 23/12/2021 αντιπροσωπεία μαθητών της Ε’ & ΣΤ’ τάξης μαζί με τη Διευθύντρια του σχολείου μας ,κυρίας Ρίζου Κατερίνας και των εκπαιδευτικών της Ε’ τάξης, κυρίας Αλούπη και κυρίας Βιττώρη, επισκέφτηκαν τον ξενώνα φιλοξενίας γυναικών «Φοίβη» και τον Σύνδεσμο Προστασίας Παιδιών και ΑμΕΑ προκειμένου να προσφέρουν μέρος των εσόδων  από το χριστουγεννιάτικο bazaar.

Στον Ξενώνα «Φοίβη» η κυρία Κλειώ Δανιηλίδου – υπεύθυνη του ξενώνα –  αφού δέχτηκε με συγκίνηση την προσφορά των μαθητών/-τριων τους μίλησε για το έργο του ξενώνα και τους έδωσε όμορφες συμβουλές. Κρατήσαμε τα έξης λόγια της :

«Το πιο σημαντικό δεν είναι να διασκεδάζουμε πολύ, αλλά να αγαπάμε πολύ»

20211222 103754 censored 20211222 103809 censored

 

 

 

 

 

 

 

 

Στον Σύνδεσμο Προστασίας Παιδιών και ΑμΕΑ αφού μας υποδέχτηκε και μας ευχαρίστησε θερμά ο Πρόεδρος του Συνδέσμου, κ. Τίγκας Κωνσταντίνος – Πολυχρόνης, είχαμε τη χαρά να δούμε μέρος της Χριστουγεννιάτικης γιορτής των παιδιών που φιλοξενούνται στο ίδρυμα.

20211223 112034 censored

 


20211223 113132 censored

20211223 112319 censored 120211223 112627 censored 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 xmas 14 4

 

BAZAAR Ε’ & ΣΤ’ ΤΑΞΗΣ

Τη Δευτέρα 20 / 12 / 2021 τα τμήματα των τάξεων Ε’ & ΣΤ΄ διοργάνωσαν στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας  χριστουγεννιάτικο bazaar.

Οι δημιουργίες των μαθητών/-τριών μας ήταν εντυπωσιακές και η ανταπόκριση όλου του σχολείου ήταν μεγάλη.

Το χρηματικό ποσό που συγκεντρώθηκε από αυτή την προσπάθεια των μαθητών μας θα διανεμηθεί σε συνανθρώπους μας που το έχουν ανάγκη.(θα ακολουθήσει σχετική ανακοίνωση)

Εμείς με τη σειρά μας, να συγχαρούμε όλα τα παιδιά για αυτήν τους την προσπάθεια και να τους ευχηθούμε Καλές Γιορτές !

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Christmas Ornament

«Christmas Ornament» από Creativity+ Timothy K Hamilton διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-nc-nd-2.0

Οι ενημερώσεις για την πρόοδο των μαθητών για τους μήνες Δεκέμβριο και Φεβρουάριο θα γίνουν σύμφωνα με το παρακάτω χρονοδιάγραμμα :

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

ΤΑΞΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
Δ’ / ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΓΥΡΩ  ΤΡΙΤΗ 7/12 16:30
Β’1 & Β2 / ΤΣΙΩΤΟΥ & ΚΟΥΤΡΟΥΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ 9/12 16:30
Γ΄1 & Γ2 / ΚΑΡΥΩΤΗ & ΚΑΚΟΣΙΜΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/12 17:00
 Ε΄1 & Ε2 / ΑΛΟΥΠΗ & ΒΙΤΤΩΡΗ ΤΡΙΤΗ 14/12 17:00
ΣΤ’1 & ΣΤ2/ ΡΕΜΟΥΝΤΗ & ΚΟΝΤΟΜΗΝΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/12 17:00

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

 

ΤΑΞΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
Α’ & Δ’ / ΑΛΕΞΙΟΥ & ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΤΡΙΤΗ 8/2 16:30
Β1 & Β2 /ΤΣΙΩΤΟΥ & ΚΟΥΤΡΟΥΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ 17/2 16:30
Γ1 & Γ2 / ΚΑΡΥΩΤΗ & ΚΑΚΟΣΙΜΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11/2 17:00
Ε1 & Ε2 / ΑΛΟΥΠΗ & ΒΙΤΤΩΡΗ ΤΡΙΤΗ 15/2 17:00
ΣΤ1 & ΣΤ2 / ΡΕΜΟΥΝΤΗ & ΚΟΝΤΟΜΗΝΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/2 17:00

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Όσοι γονείς προσέλθετε στο σχολείο  θα πρέπει από την προηγούμενη ή το αργότερο το πρωί της ίδιας ημέρας να δηλώσετε στην πλατφόρμα του https://edupass.gov.gr/   την παρουσία σας ως επισκέπτες στο χώρο του σχολείου. Οι ενημερώσεις θα γίνουν στις αίθουσες του κάθε τμήματος με όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας κατά του covid 19.

Η ενημέρωση από τις ειδικότητες θα γίνεται τηλεφωνικά( 210-6512220) τις δύο πρώτες εβδομάδες του μήνα και σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ/ΟΝΟΜΑ ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ
ΤΜΗΜΑ ΕΝΤΑΞΗΣ / ΠΑΠΑΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11:45 – 12:15
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ / ΣΑΠΟΥΝΤΖΗΣ ΘΩΜΑΣ ΠΕΜΠΤΗ 9:20 – 10:00
ΜΟΥΣΙΚΗ / ΡΑΔΟΥ ΛΙΤΣΑ ΤΡΙΤΗ 11:00 – 11:45
ΑΓΓΛΙΚΑ (Β1 & ΣΤ1) / ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΡΙΤΗ 10:05 – 10:40
ΑΓΓΛΙΚΑ / ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΤΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ 10:45 – 11:00
ΓΑΛΛΙΚΑ / ΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 11:55 – 12:35
ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ / ΙΒΡΟΥ ΛΙΛΙΑΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11:00 – 11:45
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΓΩΓΗ / ΜΠΙΡΠΙΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 9:15 – 10:00
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ / ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΕΙΡΗΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 9:20 – 10:00
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ / ΠΑΝΤΑΖΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 11:55 – 11:30