Επιμορφωτική Ημερίδα

Δεκ 201911

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019 το σχολείο μας θα είναι κλειστό, γιατί όλοι οι εκπ/κοί του σχολείου θα παρακολουθήσουν επιμορφωτική Διασχολική Ημερίδα με θέμα: «Δημιουργία δικτύου για την ενεργό μη βία», η οποία οργανώνεται από το ΠΕ.ΚΕ.Σ Κρήτης με Αρ. Πρωτ.:Φ2/2003/10-12-19 , στην Παλαιά Βιβλιοθήκη Ρεθύμνου. Η ημερίδα είναι υποχρεωτική για όλους τους εκπ/κούς των σχολείων που συμμετέχουν.

Την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2019 οι μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης δεν θα έρθουν στο σχολείο γιατί η δασκάλα τους θα παρακολουθήσει επιμορφωτική ημερίδα με θέμα: «Διαχείριση συγκρούσεων στο σχολικό περιβάλλον», η οποία οργανώνεται από το ΠΕ.ΚΕ.Σ Κρήτης με Αρ. Πρωτ.:Φ2/2004/10-12-19 , στο 15ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου. Η ημερίδα είναι υποχρεωτική για όλους τους εκπ/κούς της Γ’ τάξης.