Eπίσκεψη στο 1ο δημοτικό σχολείο Αλικαρνασσού

Μαρ 201429

Την Παρασκευή 28 Μαρτίου 2014  το Δ1′ και Δ2′ του σχολείου μας μαζί με τις δασκάλες, Δαφνομήλη Μαρίνα, Λιονή Χαρά και Καλλιτσουνάκη Ρίτσα, πραγματοποίησαν εκπ/κή επίσκεψη στο 1ο δημοτικό σχολείο Αλικαρνασσού στα πλαίσια του Δικτύου “Υγροτ(ρ)οποιώ την συμπεριφορά μου”. Παρουσίασαν τις δράσεις και εργασίες που έχουν υλοποιήσει μέχρι τώρα, την μακέτα του υγροβιότοπου του Πετρέ και έπαιξαν τα παιχνίδια που είχαν κατασκευάσει μαζί με τα παιδιά της Αλικαρνασσού.

Ευχαριστούμε το ΚΠΕ Ιεράπετρας για την υποστήριξη του στην υλοποίηση του προγράμματος, και το 1 δημοτικό σχολείο Αλικαρνασσού για την άψογη συνεργασία, την άρτια οργάνωση και την θερμή υποδοχή τους. Σας περιμένουμε τον Ιούνιο!

Με φιλικούς χαιρετισμούς, η Δ/ντρια του 2ου δημοτικού σχολείου Ατσιπόπουλου,

Κουμεντακάκου Ρούλα