Ο Αγιασμός του σχολείου μας

Έναρξη σήμερα, ανήμερα της εορτής της Ύψωσης του τιμίου Σταυρού, της νέας σχολικής χρονιάς για του μαθητές του σχολείου μας με τον καθιερωμένο Αγιασμό.

Το σχολείο υποδέχτηκε τους μαθητές του με μάσκες και αποστάσεις και ο Αγιασμός τελέσθηκε τηρώντας όλα τα μέτρα ατομικής προστασίας και τις σχετικές οδηγίες του ΕΟΔΥ και του Υ.ΠΑΙ.Θ..

Ο Διευθυντής του σχολείου καλωσόρισε εκ μέρους του συλλόγου διδασκόντων τους μαθητές και με ξεχωριστό τρόπο τους νέους μας μαθητές της Πρώτης τάξης. Στον αγιασμό παρέστησαν εκ μέρους του Δήμου Άργους Ορεστικού  ο δημοτικός σύμβουλος Αλέξανδρος Καράτζιος, ο οποίος και απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό,  και αρκετοί γονείς των μικρών μαθητών.

Κάθε μαθητής παρέλαβε  μια μάσκα δώρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και μία μάσκα απεσταλμένη από το Υ.ΠΑΙ.Θ. (αναμένεται  επίσης ένα παγουρίνο και μια δεύτερη μάσκα για κάθε μαθητή).

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλους τους μαθητές του σχολείου μας!