Αγιασμός

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ

Αγαπητοί Γονείς /Κηδεμόνες,

Τη  Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020  και   ώρα 11:30 το πρωί θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2020-2021, με την τήρηση όλων των μέτρων σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του Υ.ΠΑΙ.Θ..  Το σχολείο θα ανοίξει στις 8:15 και οι εκπαιδευτικοί θα βρίσκονται στις θέσεις τους.

Στον χώρο της αυλής θα εισέλθουν μόνο οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών της Α΄ Δημοτικού.

Η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική για όλους τους μαθητές και γονείς σε όλους τους χώρους του σχολείου, εσωτερικούς και εξωτερικούς.

Καλή σχολική χρονιά!

Ο Διευθυντής του σχολείου

Τσώκλης Κυριάκος

Υ.Γ. Η επικοινωνία με το σχολείο θα γίνεται πλέον μέσω τηλεφώνου (2467042268) και  email (mail@2dimargous.kas.sch.gr) ενώ η καθημερινή σας ενημέρωση θα γίνεται από την ιστοσελίδα του σχολείου     https://blogs.sch.gr/2dimargo/