Παράταση εγγραφών εκπαιδευτικών και μαθητών Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Σύμφωνα με νέα απόφαση της υφυπουργού Παιδείας Σοφίας Ζαχαράκη, οι εγγραφές εκπαιδευτικών και μαθητών/μαθητριών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο  μπορούν να συνεχιστούν έως και την Δευτέρα 30/03/2020.

Αγαπητοί γονείς θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε σχετικά με την εξ αποστάσεως ασύγχρονη εκπαίδευσης  ότι :

1. Το πρόγραμμα θα ξεκινήσει αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία εγγραφής και απόκτησης λογαριασμού στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο  (ΠΣΔ).
  2. Οι εργασίες που θα αναρτώνται στις ψηφιακές τάξεις των εκπαιδευτικών του σχολείου , θα είναι εργασίες ανατροφοδότησης (επαναληπτικές) και όχι παράδοση νέων μαθημάτων.
  3. Για τον χρόνο έναρξης , τον τρόπο εφαρμογής, αναλυτικές οδηγίες ένταξης στις ψηφιακές τάξεις των εκπαιδευτικών του σχολείου και για οτιδήποτε νεότερο θα σας ενημερώσουμε τόσο μέσα από το ιστολόγιο του σχολείου όσο και στα προσωπικά e-mail των κηδεμόνων .

Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (η-τάξη)

Για τη σύνδεσή σας στην Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (Σύνδεση με λογαριασμό sch.gr) χρειάζεστε τον μαθητικό λογαριασμό σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (username και password ).