Πρόσκληση για την 7η επιμορφωτική συνάντηση

7η εικπονα

Το 2ο Δημοτικό σχολείο Αμυνταίου Φλώρινας εφαρμόζοντας διαδικασίες εσωτερικής αξιολόγησης, ως προς τη λειτουργία και την ποιότητα του παρεχόμενου εκπαιδευτικού έργου του, σχεδίασε και υλοποιεί, σε συνεργασία με το Δημοτικό σχολείο Λεχόβου, μία σειρά ενδοσχολικών επιμορφωτικών δράσεων. Οι δράσεις αυτές αποσκοπούν στη βελτίωση της ποιότητας της λειτουργίας του σχολείου ως επαγγελματικής κοινότητας μάθησης που προωθεί την επαγγελματική ανάπτυξη των εκπαιδευτικών.

Στο πλαίσιο αυτό προσκαλεί τον Σύλλογο Διδασκόντων του 2ου Δημοτικού σχολείου Αμυνταίου να συμμετέχει στην 7η τρίωρη επιμόρφωση με εισηγήτριες:

• την κ. Μαρία Θεοχάρη, Διευθύντρια του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αμυνταίου με θέμα εισήγησης: «Η αξιοποίηση της διαφοροποιημένης Διδασκαλίας στη σχολική τάξη» και
  • την κ. Λαζαρίδου Χριστίνα, δασκάλα του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αμυνταίου με θέμα: «Διαχείριση σχολικού χρόνου».

Η επιμόρφωση θα έχει διάρκεια τριών διδακτικών ωρών και θα γίνει την Παρασκευή 27/5/2022, στις 13.30, στην αίθουσα πληροφορικής του 2ου  Δημοτικού σχολείου Αμυνταίου.

Η  Διευθύντρια του 2ου Δημοτικού σχολείου

Μαρία Θεοχάρη