Ανάληψη καθηκόντων νέου Διοικητικού Συμβουλίου & Συνδρομή

Αγαπητοί γονείς, μαθητές και μαθήτριες του 2ου Δημοτικού σχολείου Αμυνταίου,

Με την ανάληψη των καθηκόντων του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αμυνταίου θέλουμε να σας ευχηθούμε ολόψυχα καλή χρονιά με υγεία και καλή πρόοδο  για εσάς και τα παιδιά σας. Η ουσιαστική και συνεχής συμπαράσταση του συλλόγου στο σχολείο, απαιτεί κατάθεση χρόνου (και ψυχής) από όλους τους γονείς-μέλη του συλλόγου μας. Όλοι είναι απαραίτητοι, ο καθένας με το δικό του τρόπο και από το δικό του μετερίζι, ενώ ευπρόσδεκτη είναι η οποιαδήποτε πρόταση, ιδέα ή πρωτοβουλία. Είναι αυτονόητο ότι το διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, θα είναι δίπλα σας για κάθε θέμα που απασχολεί το παιδί σας και εσάς αλλά και ανοιχτό να ακούσει και να δεχθεί προτάσεις, υποδείξεις και παρατηρήσεις σε ότι αφορά την λειτουργία του και τις δράσεις του. Μια όμως από τις απαραίτητες προϋποθέσεις για την αποτελεσματική λειτουργία του συλλόγου είναι και η οικονομική επάρκεια ειδικά σε μια ακόμα χρονιά οικονομικής κρίσης. Ο σύλλογος χρησιμοποιεί τους πόρους του για την χρηματοδότηση ενεργειών. Περιμένουμε από όλους σας να ανταποκριθείτε σε αυτό το κάλεσμα, για την οικονομική ενίσχυση του Συλλόγου, γνωρίζοντας πάντα ότι τα χρήματα αυτά επιστρέφουν στα παιδιά μας με πολλαπλάσιο όφελος.

Η ετήσια συνδρομή είναι 10 ευρώ ανά οικογένεια, ανεξαρτήτως αριθμού παιδιών και αποτελεί τον βασικό οικονομικό πόρο του Συλλόγου μας. Η αποστολή του ποσού της συνδρομής θα γίνει και φέτος μέσω των παιδιών στους/στις δασκάλους/ες των τάξεων – τους/τις οποίους/ες κι ευχαριστούμε για τη συνεργασία τους.

Ευχαριστούμε κι εσάς εκ των προτέρων για την άμεση ανταπόκρισή σας.

Για το  ΔΣ του Συλλόγου

Η Πρόεδρος