Teacher painting by Susana Tavares

Τοποθετήθηκε στο σχολείο μας η εκπαιδευτικός κ. Αμέριζα Πολιού κλάδου ΠΕ70 (δασκάλων) για συμπλήρωση ωραρίου στο πρωινό και στο Ολοήμερο Πρόγραμμα. Καλωσορίζουμε τη νέα συνάδελφο στο σχολείο μας και της ευχόμαστε μια αποδοτική σχολική χρονιά.

Ως αποτέλεσμα της πρόσληψης, το ωρολόγιο πρόγραμμα θα τροποποιηθεί από τη Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020. Το νέο πρόγραμμα θα ανακοινωθεί και θα δοθεί στους μαθητές στο τέλος της ερχόμενης εβδομάδας. Δεν θα επέλθουν αλλαγές στο ωράριο των πρωινών τμημάτων (μόνο αλλαγές στις αναθέσεις ορισμένων μαθημάτων στους εκπαιδευτικούς), με τη βασική αλλαγή να αφορά την πλήρη λειτουργία του Ολοήμερου Προγράμματος για όλες τις ημέρες  έως τις 4.00 μ.μ. με δύο τμήματα, καθώς και τη λειτουργία της σχολικής μας βιβλιοθήκης.