Μετά από θετική ανταπόκριση σε σχετικό αίτημά μας, αξιωματικοί του Αστυνομικού Τμήματος Αλιβερίου προσήλθαν σήμερα στο σχολείο μας με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών των Ε΄& ΣΤ΄ τάξεων για θέματα κυκλοφοριακής αγωγής. Η δραστηριότητα αυτή – η οποία εντάσσεται στο πλαίσιο των προγραμματισμένων δράσεων για την ασφαλή χρήση του ποδηλάτου – περιλάμβανε  ενημέρωση των μαθητών για την οδική ασφάλεια και τους κανόνες οδικής συμπεριφοράς καθώς και χρηστικές συμβουλές σε θέματα κυκλοφοριακής αγωγής.

Ευχαριστούμε τα στελέχη του Α.Τ. Αλιβερίου για την ανταπόκρισή τους και την παρουσία τους στο σχολείο μας, ευελπιστώντας η παρέμβαση αυτή να συμβάλει στην καλλιέργεια στους μαθητές/μαθήτριες σωστής οδικής παιδείας και αγωγής για την αποφυγή και πρόληψη των τροχαίων ατυχημάτων.