Για το μήνα Μάιο έχουμε προγραμματίσει ορισμένες δράσεις με θέμα την ασφαλή χρήση του ποδηλάτου. Στο πλαίσιο αυτό, και σε συνεργασία με το ποδηλατικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καρύστου και την Ποδηλατική Ένωση Παλαιμάχων Αθλητών, αύριο Παρασκευή 17-05-2019 θα γίνει μια ενημερωτική παρουσίαση στους μαθητές των Ε & ΣΤ τάξεων με θέμα την αθλητική και ψυχαγωγική χρήση του ποδηλάτου.

Παράλληλα με τη δράση αυτή βρίσκεται σε εξέλιξη διαδικασία ενημέρωσης όλων των μαθητών του σχολείου για την ασφαλή χρήση του ποδηλάτου με τη χρήση κατάλληλου οπτικοακουστικού υλικού, ενώ έχει προγραμματιστεί και ενημερωτική παρέμβαση προς τους μαθητές των Ε & ΣΤ τάξεων από αξιωματικό της υπηρεσίας Τροχαίας του Α.Τ. Αλιβερίου.