ANTON PIEC, City scenes. Mobile puppet theatre at grocery stores

Οι εκπαιδευτικοί των Α, Β & Γ τάξεων προγραμματίζουν παράσταση κουκλοθέατρου  από την ηθοποιό, συγγραφέα και σεναριογράφο κ. Τζένη Κοσμίδου. Ο τίτλος της παράστασης είναι «Τα μαγεμένα Χριστούγεννα στην Παραμυθοχώρα», με πρωταγωνιστές μοναδικές μαριονέτες με πρωτότυπους αλλά και κλασικούς ήρωες των παραμυθιών. Ανάμεσα τους ο Ξωτικούλης, ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο που του αρέσει να χορεύει και να τραγουδάει και ο Άγιος Βασίλης αυτοπροσώπως! Πρόκειται για μια τρυφερή εορταστική παράσταση, με πλήθος διαδραστικών κομματιών που σκοπό έχει να ψυχαγωγήσει αλλά και να μεταδώσει μηνύματα για τις αληθινές αξίες της ζωής μέσα από ένα ζεστό, χαρούμενο, εορταστικό κλίμα! Η παράσταση διαρκεί μία (1) ώρα και προγραμματίζεται για την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 2018 στο χώρο του σχολείου. Για τη συμμετοχή των παιδιών πρέπει να επιστραφεί το σημείωμα που δόθηκε στους μαθητές, μέχρι τη Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου.  Οι μαθητές που δεν επιθυμούν να παρακολουθήσουν την παράσταση θα απασχοληθούν από ειδικά ορισμένο εκπαιδευτικό για το σκοπό αυτό. Το υπόλοιπο ωρολόγιο πρόγραμμα της ημέρας αυτής θα τηρηθεί ως έχει. Για τις περιπτώσεις που οικονομικός λόγος εμποδίζει τη συμμετοχή των μαθητών, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Διευθυντή του σχολείου.