Η δασκάλα της τάξης,  κ. Καυγά Γεωργία, σας ενημερώνει πως την Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2018 στις 6.00 μ.μ. στο χώρο του σχολείου (αίθουσα 1 στο ισόγειο) θα πραγματοποιηθεί η ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων για το μήνα Δεκέμβριο και η επίδοση της βαθμολογίας Α’ τριμήνου. Στην αρχή της συνάντησης θα συζητηθούν ενώπιον του συνόλου των παριστάμενων γονέων/κηδεμόνων θέματα που αφορούν τη μαθησιακή διαδικασία και τον τρόπο εργασίας των μαθητών/μαθητριών στο σπίτι. Ακολούθως, θα γίνει επίδοση των ελέγχων προόδου (βαθμολογίας) στο σύνολο των παριστάμενων γονέων/κηδεμόνων, ενώ όσοι γονείς επιθυμούν να συζητήσουν διεξοδικότερα θέματα που αφορούν τα παιδιά τους μπορούν να περιμένουν να ενημερωθούν από τη δασκάλα ατομικά στη συνέχεια.

Κρίνουμε πως η παρουσία όλων των γονέων/κηδεμόνων θα είναι επωφελής. Η βαθμολογία των μαθητών/μαθητριών που δεν θα μπορέσουν οι γονείς τους να παρευρεθούν θα δοθεί την Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2018, κατά την προγραμματισμένη επίδοση βαθμολογίας στα υπόλοιπα τμήματα του σχολείου, κατά την ώρα 13.15-14.00 ή και στους ίδιους τους μαθητές την επόμενη ημέρα (Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου με τη λήξη των μαθημάτων), εφόσον οι γονείς ενημερώσουν για αυτό την εκπαιδευτικό ή το Διευθυντή του σχολείου.