Πρόσκληση Συνάντησης Γονέων & Κηδεμόνων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι Γονείς & Κηδεμόνες των μαθητών μας, καλούνται την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 18:30, να προσέλθουν στο σχολείο μας (αίθουσα εκδηλώσεων – ισόγειο νέου κτιρίου) για την πρώτη ενημερωτική συνάντηση σε γενικό επίπεδο από τη νέα Διευθύντρια του Σχολείου κ. Πλατάνου Βασιλική, με θέματα που αφορούν τη λειτουργία του σχολείου και τις σχέσεις των εμπλεκόμενων σε αυτό αλλά και διάλογο στα θέματα που θα τεθούν στη συνάντηση.

Οι Γονείς και Κηδεμόνες εν συνεχεία και επ΄ευκαιρία της έναρξης της σχολικής χρονιάς θα έχουν την πρώτη τους γνωριμία και επικοινωνία με τον/την εκπαιδευτικό της τάξης του παιδιού τους, με σκοπό ανεύρεση δυνατών τρόπων προς επίτευξη των παιδαγωγικών στόχων.

Στη γενική ενημέρωση της συνάντησης θα παρέμβει και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων.