ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

Φεβ 202126

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022
 Οι αιτήσεις εγγραφών στα Δημόσια Νηπιαγωγεία και Δημοτικά σχολεία θα
πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021.

 Οι αιτήσεις εγγραφών γίνονται μέσω ηλεκτρονικής εφαρμογής με Ηλεκτρονική
αίτηση εγγραφής στη σελίδα της εφαρμογήςhttps://proti-eggrafi.services.gov.gr/
και επιλογή του Νηπιαγωγείου στο οποίο ανήκει σύμφωνα με τη διεύθυνση
κατοικίας του.
 Εκτός από την ηλεκτρονική εγγραφή οι γονείς θα προσκομίσουν επιπλέον στη
σχολική μονάδα :
1)ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ
2) ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΕΜΒΟΛΙΩΝ
3) Σε περίπτωση μαθητών /τριών με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες την
βεβαίωση από το ΚΕΣΥ ή Δημόσιο Ιατροπαιδαγωγικό Κέντρο.
Τα επιπλέον δικαιολογητικά οι γονείς θα τα προσκομίζουν κατόπιν συγκεκριμένου
ραντεβού με την προϊσταμένη του σχολείου.
Τηλέφωνο με το οποίο μπορείτε να κλίνετε ραντεβού με την προϊσταμένη είναι το 6944514946

Στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2021-22 εγγράφονται μαθητές και μαθήτριες
γεννημένοι/ες το 2016 και το 2017.
 Για τους μαθητές που θα εγγραφούν στο Δημοτικό σχολείο θα δοθούν βεβαιώσεις
φοίτησης

ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΟΡΙΩΝ ΤΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ ΤΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

εγγραφές μαθητών στα Νηπιαγωγεία 2020-21

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ 2020- 2021

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ

1. 21/04/1967: Στρατιωτικό πραξικόπημα στην Ελλάδα, υπό τον συνταγματάρχη Γεώργιο Παπαδόπουλο. Οι πραξικοπηματίες ορίζουν ως πρωθυπουργό τον Αρεοπαγίτη Κωνσταντίνο Κόλλια.