αστεία παιχνίδια

Μαρ 202027

τι λέτε για αστεία παιχνίδια κίνησης? Μπορείτε να δείτε την παρακάτω αφίσα

Πως παίζεται: Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε έναν τροχό. Γυρίστε τον τροχό και σε όποιον αριθμό σταματήσει θα κάνει αυτός που γυρίζει το τροχό , ότι λέει η πιο πάνω αφίσα. Ένα αστείο παιχνίδι για όλη την οικογένεια. Για παράδειγμα αν ο τροχός σταματήσει στον αριθμό 1, κοιτάμε την αφίσα η αφίσα στον αριθμό 1 λέει ότι πρέπει να κάνεις 5 κοιλιακούς με λυγισμένα πόδια, και ούτω καθεξής για όλους τους αριθμούς. ότι τύχει στον καθένα στο τροχό. Δεν είναι πολύ αστείο? Ελπίζουμε να το παίξετε και να περάσετε πολύ πολύ όμορφα

Να σας πούμε κάτι αστείο? η κυρία Μαρία έφερε στον τροχό τον αριθμό 5 και η κυρία Σοφία τον αριθμό 28. Η κυρία Μαρία ΚΑΝΩ 2 ΚΑΜΨΕΙΣ ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΔΩΡΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ

και η κυρία Σοφία ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΑΠΛΩΝΟΜΑΙ ΜΑΖΕΥΟΜΑΙ ΕΚΤΙΝΑΣΣΟΜΑΙ

ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Κυρία Μαρία και κυρία Σοφία

1. 28/05/1979: Υπογράφεται στο περιστύλιο του Ζαππείου η συμφωνία ένταξης της Ελλάδας στην ΕΟΚ. Από ελληνικής πλευράς, τη συμφωνία υπογράφει ο Κωνσταντίνος Καραμανλής.