Ενημέρωση σχετικά με τις δράσεις του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Christmas Bazaar
christmas bazaar 1600x900 1
Πραγματοποιήθηκε η γενική συνέλευση του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Συζητήθηκαν προβλήματα του σχολείου και έγιναν προτάσεις για δράσεις του συλλόγου.
Μια από αυτές τις δράσεις είναι η διοργάνωση bazzar – γιορτής στο προαύλιο χώρο του σχολείου στις 18/12/2022 Κυριακή 13.00-17.00, για την οικονομική ενίσχυση του συλλόγου, με αφορμή τις γιορτές των Χριστουγέννων.
θα δημιουργηθούν τρία πλαίσια συγκέντρωσης ειδών τα οποία θα πουληθούν υπέρ του ταμείου του:
  • “παιδικό βιβλίο”  ότι έχουμε προς προώθηση και να είναι σε κάπως καλή κατάσταση.
  • “χειροτεχνία – διακοσμητικά” φτιαγμένα από τα παιδιά
  • “φαγώσιμα” γλυκά, αλμυρά, όλα καλοδεχούμενα.
Ίσως υπάρχει παράλληλη δραστηριότητα με φωτογράφιση στιγμιότυπου σε σκηνικό για το event.
Σχολικός Τροχονόμος
kinder welche die straße kreuzen 105510820
Ο σύλλογος είναι σε αναζήτηση σχολικού τροχονόμου. Όποιος ενδιαφέρεται να έρθει σε επαφή με τον σύλλογο. Η αίτηση γίνεται απ’ το σχολείο και ο υποψήφιος πρέπει να έχει χαμηλά εισοδηματικά κριτήρια. Η δουλειά του θα είναι 20 λεπτά το πρωί μέχρι τις 8.15 και 20 λεπτά το μεσημέρι στις 13.00. Παρακολουθεί ένα μικρό σεμινάριο και πληρώνεται από το δήμο.