Κουκλοθεατρική παράσταση με θέμα το σχολικό εκφοβισμό.

Το καλλιτεχνικό εργαστήρι «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΠΟΡΤΑ» με υπεύθυνη την κυρία Άννα Μανιάτη μας παρουσίασε την κουκλοθεατρική παράσταση «ΜΗΝ ΚΡΑΤΑΣ ΜΥΣΤΙΚΟ» από το  ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ το οποίο  είναι δημιούργημα της κυρίας Κάκια Χαλήμαγα – Χατζή.

Οι μαθητές/τριες  και οι εκπαιδευτικοί του νηπιαγωγείου μας, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μια πρωτότυπη παράσταση ειδικά διαμορφωμένη για παιδιά,  με θέμα το σχολικό εκφοβισμό και δοσμένο με τρόπο κατάλληλα προσαρμοσμένο για αυτήν την ηλικία.

Η πολιτιστική δράση έγινε στο πλαίσιο του προγράμματος μας,  με θέμα <<Τα παιδιά ενώνουν τα χέρια τους και αγκαλιάζουν τον κόσμο που μας περιβάλλει>> που υλοποιήθηκε τη σχολική χρονιά 2021-2022 στο νηπιαγωγείο μας.

Η παράσταση δόθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου και οι μικροί μαθητές έμειναν ενθουσιασμένοι!

ΚΡΑΤΑΣ ΜΥΣΤΙΚΟ