Άρωμα Χριστουγέννων στο σχολείο μας

Στις 20 και στις 22 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκαν οι χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις του σχολείου μας για τους μαθητές μας και τους γονείς τους.
Οι τάξεις Α και Β παρουσίασαν τα έργα: “χριστουγεννιάτικα στολίδια”, “τα Χριστούγεννα του κυρίου Στριγγλάκη”, “Τι θα πει Χριστούγεννα” και “Ο Ύμνος της αγάπης” πλαισιωμένα από μουσική και τραγούδια από τα ίδια τα παιδιά.
Οι Γ1 και Στ1 τάξεις μαζί με τις δασκάλες τους έφτιαξαν χριστουγεννιάτικα μπισκότα και η υπέροχη μυρωδιά τους πλημμύρισε τις καρδιές όλων.

Η γιορτινή ημέρα έκλεισε με την χριστουγεννιάτικη συναυλία των τάξεων Ε και ΣΤ που μας μετέδωσαν τα μηνύματα των Χριστουγέννων ορχηστρικά με τα μουσικά όργανα τους και χορωδιακά με τις φωνές τους μέσα από δεκάξι χριστουγεννιάτικα ελληνικά και ξένα τραγούδια.

Να έχετε μια νέα χρονιά γεμάτη από υγεία ευτυχία και αγάπη!Χρόνια πολλά σε όλους!

χριστουγεννα 2023.1 χριστούγεννα 2023.2 χριστούγεννα 2023.3 χριστούγεννα 2023.4