Νέες αιτήσεις για το ολοήμερο

Με πρόσφατη Υπουργική Απόφαση ρυθμίζονται ΕΚ ΝΕΟΥ για το σχολικό έτος 2023-2024 οι ώρες αποχώρησης από το Ολοήμερο Σχολείο.

Οι νέες ώρες αποχώρησης από το Ολοήμερο Πρόγραμμα για το σχολικό έτος 2023-2024 -κατόπιν έγγραφης αίτησης/δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων- είναι:

14.55’ ή 15.50’ ή 17.30’

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΠΙΑ .

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΚ ΝΕΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΤΕ ΝΕΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ εφόσον επιθυμείτε το/τα παιδί/παιδιά σας να φοιτήσουν στο Ολοήμερο .

Τα έντυπα των δηλώσεων συμμετοχής στο ολοήμερο θα δοθούν στους/στις μαθητές/τριες την Δευτέρα 11-09-2023 .

Οι γονείς /κηδεμόνες που επιθυμούν να φοιτήσει το παιδί τους στο ολοήμερο θα πρέπει να δώσουν στο σχολείο ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟ το ΕΝΤΥΠΟ ΔΗΛΩΣΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ στο ολοήμερο την Τρίτη 12-09-23.

Για τον καλύτερο προγραμματισμό του σχολείου παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες που επιθυμούν να φοιτήσουν τα παιδιά τους στο ολοήμερο να το δηλώσουν και στην ηλεκτρονική φόρμα https://tinyurl.com/27olohmero μέχρι αύριο Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου 2023.

Προσοχή συμπληρώνετε την φόρμα ξεχωριστά για κάθε παιδί!

Καλή σχολική χρονιά!