Βεβαιώσεις μετακίνησης μαθητών

Υπενθυμίζουμε ότι, σύμφωνα με τις ανακοινώσεις του ΥΠ.ΑΙΘ. και τις ενημερώσεις του τύπου, όπως και στην προηγούμενη φάση, κατά την οποία είχαν ανοίξει τα σχολεία, οι γονείς θα πρέπει να στέλνουν SMS στο 13033 για τη μεταφορά μαθητών/τριών στο σχολείο.

O κωδικός που επιλέγετε για τη μεταφορά μαθητών είναι ο 4: «Κίνηση για παροχή βοήθειας σε ανθρώπους που βρίσκονται σε ανάγκη ή συνοδεία ανηλίκων μαθητών από/προς το σχολείο».

Επιπλέον, απαιτείται συμπληρωμένη βεβαίωση μετακίνησης μαθητών, που υπογράφεται από τη διευθύντρια του σχολείου, στην οποία αναγράφονται η διεύθυνση του σχολείου και η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή ή της μαθήτριας.

Βεβαιώσεις σας είχαν παρασχεθεί όταν είχαν ανοίξει τα σχολεία. Σε περίπτωση που έχετε χάσει τη βεβαίωση από το σχολείο, μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ να τη συμπληρώσετε και να την φέρετε στο σχολείο για υπογραφή.

*Ευχαριστούμε για την εικόνα τους δημιουργούς της.