Επαναλειτουργία σχολείου

piso-sto-sxoleio | Plaisio Blog

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας,
Με την ευκαιρία της επαναλειτουργίας του σχολείου μας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε και να σας υπενθυμίσουμε τα εξής:
  • Προσέλευση μαθητών: 8.00 με 8.15 π.μ.
  • Αποχώρηση μαθητών (σχόλασμα): 13.15 μ.μ.
  • Τα παιδιά μόλις έρθουν στο σχολείο μπαίνουν από την κάτω είσοδο του σχολείου (γήπεδο μπάσκετ) και κατευθύνονται αμέσως στην αίθουσα της τάξης τους. Δεν παραμένουν καθόλου στο προαύλιο.
  • Μετά το τέλος των μαθημάτων, οι τάξεις Α-Β-Γ βγαίνουν από την κάτω έξοδο (γήπεδο μπάσκετ), ενώ οι τάξεις Δ-Ε-ΣΤ βγαίνουν από την πάνω έξοδο, ακριβώς όπως γινόταν και πριν τη διακοπή των μαθημάτων.
  • Παρακαλούνται οι γονείς της πρώτης να βρίσκονται ήδη στο σχολείο στις 13.10 μμ για να παραλαμβάνουν πρώτοι τα παιδιά της Α’ τάξης.
  • Παρακαλούνται οι γονείς που περιμένουν να παραλάβουν τα παιδιά τους, όσο είναι δυνατόν, να κρατούν μεταξύ τους αποστάσεις και να αποχωρούν αμέσως μόλις παραλάβουν τα παιδιά τους.
  • Η λειτουργία του ολοήμερου πρόγραμματος καθώς και η πρωινή ζώνη αναστέλλονται προς το παρόν.
  • Το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων παραμένει το ίδιο, όπως ίσχυε πριν την αναστολή λειτουργίας των σχολείων.
  • Από Δευτέρα αρχίζουν και τα σχολικά γεύματα, οπότε παρακαλούνται οι γονείς να μεριμνήσουν να έχουν τα παιδιά μαζί τους τσάντες για την παραλαβή τους.