Μια εξαιρετική πρωτοβουλία της δασκάλας της Ε2 κας Τσουμήτα Στέλλας, έδωσε το δικαίωμα στους μαθητές του τμήματος και όχι μόνο, να γνωρίσουν από κοντά το μεταξοσκώληκα και να συζητήσουν για τη σπουδαιότητα της εκτροφής του (σηροτροφία). Τα παιδιά είδαν από κοντά αυτόν τον μικρό “εργάτη”, πολλά από αυτά πήραν στο σπίτι τους αβγά και περιμένουν με αγωνία να δουν τις μεταμορφώσεις του.
Εδώ θα αναρτηθεί η περιγραφή για το σχολείο, π.χ. την ιστορία του, τους χώρους του, τις υποδομές και τον εξοπλισμό της σχολικής μονάδας.
Πρόσφατα σχόλια