Φεβ 202027

Σας γνωστοποιούμε ότι την Παρασκευή 28.02.2020 οι μαθητές θα προσέλθουν στο Σχολείο κανονικά, ντυμένοι καρναβαλίστικα, εάν το επιθυμούν, και στις 11:00΄ περίπου θα ξεκινήσουν αποκριάτικες εκδηλώσεις στην αυλή του σχολείου μας, σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

Απαγορεύεται αυστηρά η χρήση στολών, σχημάτων και υλικού που θα προσβάλλει ή θα μειώνει συνανθρώπους μας. Επίσης, απαγορεύεται αυστηρά η χρήση χαρτοπόλεμου (κομφετί), χρυσόσκονης, αφρών, αιχμηρών αντικειμένων (σπαθιά, μαχαίρια), όπλων με υλικό που εμπεριέχει πυρίτιδα ή δυναμιτάκια, ροπάλων και γενικότερα κάθε υλικό που ενδέχεται να προκαλέσει τραυματισμούς.

• Το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά την ημέρα αυτή.
  • Παρακαλούμε να μεριμνήσετε για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών, μετά τη λήξη της γιορτής.

Βασίλειος Ζώνιος

Τα σχόλια είναι κλειστά.