Πρόσβαση

26ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΟΑΣΑ

1.   Από Ομόνοια

Επί της οδού Μενάνδρου 45 είναι η αφετηρία του Γ18 (Ομόνοια – Πέραμα μέσω Γρ. Λαμπράκη) το οποίο περνά έξω από το σχολείο (στάση ΚΟΡΑΗ).

2.  Από Πέραμα

Παίρνουμε το ίδιο λεωφορείο Γ18 και κατεβαίνουμε έξω από το σχολείο (στάση ΑΚΡΟΠΟΛΕΩΣ).

3.  Από Κερατσίνι

α). Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το ίδιο λεωφορείο Γ18.

β). Επίσης και  το 860 (Σχιστό Κερατσινίου – Γεν. Κρατικό Νίκαιας – Παλ. Φάληρο).

4.  Από Πειραιά

α). Από τον ηλεκτρικό σταθμό παίρνουμε το 824 (Πειραιάς – Αγ. Αντώνιος Α΄) ή το 825 (Πειραιάς – Αγ. Αντώνιος Β΄).

β). Από την οδό Εθνικής Αντιστάσεως παίρνουμε το 800 (Νίκαια – Πειραιάς – Πλ. Αναλήψεως). Αυτό το λεωφορείο περνά και από τα Μανιάτικα.

5.  Από Αγ. Ι. Ρέντη

Παίρνουμε το 860 (Σχιστό Κερατσινίου – Γεν. Κρατικό Νίκαιας – Παλ. Φάληρο).

6.  Από Αιγάλεω

Από το σταθμό του ΜΕΤΡΟ στο Αιγάλεω μπορούμε να πάρουμε:

α). Το 820 (Κερατσίνι – Στ. ΜΕΤΡΟ Αιγάλεω)

β). Το 852 (Νεάπολη – Στ. ΜΕΤΡΟ Αιγάλεω)

Με τα δύο αυτά λεωφορεία κατεβαίνουμε στη στάση Γ΄ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ και από εκεί παίρνουμε το Γ18 για να φτάσουμε στο σχολείο.

7.  Από Χαλκηδόνα και Αμφιάλη

Παίρνουμε το 848 (Χαραυγή – Νεάπολη).

8.  Από Αγ. Βαρβάρα

α). Παίρνουμε το 830 (Αγ. Βαρβάρα – Πειραιάς)

β). Επίσης το 750 (Αττικό Νοσοκομείο – Στ. ΜΕΤΡΟ Αιγάλεω – Νίκαια)

Με τα δύο αυτά λεωφορεία κατεβαίνουμε στη στάση ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ και από εκεί παίρνουμε το Γ18 για να φτάσουμε στο σχολείο.

Προβολή χάρτη