“Paris Olympic Games 2024”

27 Μαρτίου
🇫🇷 Στο Γαλλικό Ινστιτούτο, στο πλαίσιο του εορτασμού της Γαλλοφωνίας 2024, έτος που στο Παρίσι διεξάγονται οι Ολυμπιακοί και Παραολυμπιακοί αγώνες και στο πλαίσιο του προγράμματος eTwinning που υλοποιεί το σχολείο μας με τίτλο “Paris Olympic Games 2024” οι μαθητές της Ε’ τάξης ταξίδεψαν στην ιστορία των αγώνων από τη “γέννησή “τους μέχρι σήμερα.Οι”Φρύγες”,οι μασκότ των αγώνων μαζί με Έλληνες και Γάλλους πρωταθλητές και πολύτιμο βοηθό το διαδραστικό παιχνίδι”plus haut,plus loin,plus fort… ENSEMBLE”μας οδήγησαν στον Πύργο του Άιφελ,στον Σηκουάνα, τις Βερσαλλίες….. Ευχαριστούμε πολύ!!!!
Τους μαθητές και τις μαθήτριες συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί: Γκερμπεσιώτης Αριστείδης, Λυγούρα Δέσποινα, Γεωργοπούλου Γλυκερία, Κουραμά Άννα.
Μπορεί να είναι εικόνα ακόλουθοι και παιχνίδι Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα και κείμενο