“Ο Καρυοθραύστης” Δημοτικό Ωδείο Λάρισας

Το απόλυτο Χριστουγεννιάτικο παραμύθι “Ο Καρυοθραύστης” είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι μαθητές της Δ’ τάξης του σχολείου μας, σε μορφή αφηγηματικής μουσικής παράστασης, στο Δημοτικό Ωδείο Λάρισας.
Το κουαρτέτο ξύλινων πνευστών “Ὁ Ήχος ὡς Έχει” (Γιώργος Τσιαρδάκας φλάουτο, Ευδοξία Αποστολίδου φαγκότο,
Στέλιος Κοτρώτσιος κλαρινέτο, Δημήτρης Χατζούλης όμποε) και την Ιωάννα στο πιάνο, μας ταξίδεψαν με την υπέροχη μουσική του Τσαϊκόφσκι. Η Ολυμπία Τσαγιάννη είχε την καλλιτεχνική επιμέλεια, την οργάνωση παραγωγής και τη διασκευή του έργου.
…και ναι… μπορούμε να πούμε ότι ” «Ονειρευτήκαμε τον Καρυοθραύστη…»
Τους μαθητές/τριες συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί: Θάνου Λουκία, Γεωργία Αρσενίου, Γιάννης Ζιάνας, Ψωφάκα Βάσω.
Μπορεί να είναι εικόνα 7 άτομα
Μπορεί να είναι εικόνα 7 άτομα και χριστουγεννιάτικο δέντρο