• Σκακιστική άσκηση

• Ψηφιακός Παιδότοπος

• Το Χαμόγελο του παιδιού

Το Χαμόγελο του Παιδιού είναι ένας εθελοντικός οργανισμός, μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα. Κύριο μέλημά του είναι να προασπίσει τα δικαιώματα των παιδιών, καθημερινά, 24 ώρες την ημέρα, 365 ημέρες το χρόνο. Να εξασφαλίσει τα απαραίτητα για τη σωματική, ψυχική και πνευματική ισορροπία τους.
  • Amber Alert

Εθνικό Συντονιστικό Πρόγραμμα έγκαιρης και έγκυρης ειδοποίησης των πολιτών σε περιστατικά εξαφάνισης/απαγωγής ανηλίκων.
  • Γραμμή SOS 1056

Εθνική τηλεφωνική γραμμή για τα παιδιά SOS 1056. Βασικός σκοπός της γραμμής είναι η προστασία και η προάσπιση των δικαιωμάτων των παιδιών.
  • Ο Συνήγορος του παιδιού

Ο Συνήγορος του Παιδιού έχει ως αποστολή την υπεράσπιση των δικαιωμάτων των ανηλίκων, δηλαδή όλων των αγοριών και κοριτσιών έως 18 ετών.

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο ΜΥΛΟΙ ΛΟΥΛΗ-Γ ΄τάξη

Συγγραφέας: ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ στις 26 Απριλίου 2015

Την Τρίτη 21 Απριλίου 2015 επισκεφτήκαμε το Μουσείο «Μύλοι Λούλη» και συμμετείχαμε στο πρόγραμμα που εκπονείται «Από το σιτάρι στο ψωμι».

Αναρτήθηκε στο authorSTREAM από τον/την pdnm