31 Ιαν 2018

Επίσκεψη στο σχολείο της Βουλγαρίας!!! JOINT STAFF TEACHER TRAINING!!

Συντάκτης: 24ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΟΛΟΥ | Κάτω από: ERASMUS+

Στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+ πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στο σχολείο της Βουλγαρίας στο Hristo Smirnenski Primary School το οποίο βρίσκεται στο Plovdiv (Φιλιππούπολη, Rakovski). Η επίσκεψη πραγματοποήθηκε 21-27 Ιανουαρίου και συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί κυρία Βεργούλια Αποστολία και η κυρία Ζωγραφίδου Σοφία. Για μία εβδομάδα δούλέψαν στο σχολείο και ήρθαν σε επαφή με το εκπαιδευτικό σύστημα της Βουλγαρίας. Επιστρέφοντας στο σχολείο, μάς μετέφεραν τις γνώσεις τους και τις νέες εμπειρίες που αποκόμισαν.

Η επόμενη επίσκεψη που έχει προγραμματιστεί έχει προορισμό την Κροατία για 13-19 του Μάη. Στη συγκεκριμένη επίσκεψη θα συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί κυρία Ζιώγου Βασιλική και κυρία Ζωγραφίδου Σοφί.Το πρόγραμμα δίνει τη δυνατότητα να ακολουθήσουν και τέσσερις  (4) κατ΄επιλογή μαθητές του σχολείου.