Θεατρική παράσταση (Α’, Β’, Γ’ τάξεις)

4 Δεκεμβρίου 2019 Δεν επιτρέπονται σχόλια Από 24ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Οι μαθητές των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων του σχολείου μας, «ταξίδεψαν» (σήμερα 2/11/2019) στη μαγική ατμόσφαιρα της μυθολογίας, μέσα από την παράσταση του Θεσσαλικού θεάτρου «Οδύσσεια».

Απήλαυσαν  μια υπέροχη παράσταση που με όχημα το χιούμορ, ο συγγραφέας έφερε τους ήρωες κοντά στα παιδιά και δημιούργησε τη γέφυρα εκείνη που είναι απαραίτητη για να φανταστούν το μεγάλο ταξίδι του Οδυσσέα.

Ήταν ο καλύτερος τρόπος για να ξεκινήσουν το μήνα των Χριστουγέννων με όμορφες εικόνες από μια δροσερή και ευφάνταστη παράσταση του Θεσσαλικού θεάτρου, στη Δημοτική Πινακοθήκη Λάρισας.

Τους μαθητές συνόδεψαν οι δάσκαλοι των τάξεων Τσιακλάγκανος Κων/νος, Ράπτη Χρυσούλα και Γαλάτου Ελευθερία, Πατσιά Ελένη,  Κουτρούλη Αγλαΐα και  η Διευθύντρια του σχολείου μας Φούκα Αριστέα.