Διάκριση μαθητριών του Σχολείου μας στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Γλώσσας “Κλείταρχος και Βερενίκη”

23 Ιουνίου 2021 Δεν επιτρέπονται σχόλια Από 24ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Διάκριση για τις μαθήτριες του Σχολείου μας Δαμασκοπούλου Εβελίνα, Καραγιάννη Μαρία-Αικατερίνη, Μουζαλά Πηγή (Στ΄τάξη) και  Κοντοτάσιου Φρειδερίκη Μαρία (Ε΄τάξη), στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Γλώσσας  «Κλείταρχος και Βερενίκη» που διεξήχθη για δεύτερη χρονιά φέτος (2020-21) υπό την αιγίδα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και της Επιτροπής του για τα «200 χρόνια από την Επανάσταση του 1821». Θερμά συγχαρητήρια για την εξαιρετική τους προσπάθεια!!! Συγχαρητήρια και σε όλα τα υπόλοιπα παιδιά του Σχολείου μας που συμμετείχαν! Η συμμετοχή και η προσπάθεια πάνω από όλα! Φιλοδοξούμε & στηρίζουμε  την ανάπτυξη μιας τέτοιας κουλτούρας  που θα συμβάλει στην πρόοδο και την εξέλιξη των μαθητών/τριών μας.