Ενημέρωση για την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι το πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου μας τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 είναι το παρακάτω:

Ώρα 08.00 – 08.15 ώρα προσέλευσης των μαθητών.

Οι μαθητές θα έχουν μαζί τους τη σχολική τσάντα μαζί με το μπουκάλι νερό, το αντισηπτικό καθώς και θα φορούν μάσκα πάνινη ή ιατρική.

Η είσοδος των μαθητών θα γίνει εντός του χώρου του σχολείου μόνο εφόσον φορούν τη μάσκα σύμφωνα με την ΚΥΑ που δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα της Κυβερνήσεως Αρ. Φύλλου 3780/ 8-9-2020.

Θα εισέλθουν στις τάξεις, θα γνωρίσουν τους εκπαιδευτικούς και θα ενημερωθούν για τη σωστή χρήση της μάσκας καθώς και για την ύλη των μαθημάτων της τάξης τους.

ΔΕΝ επιτρέπεται η ΕΙΣΟΔΟΣ στους γονείς των μαθητών εντός του χώρου του σχολείου.

Κατ΄ εξαίρεση θα μπορούν με χρήση μάσκας θα εισέλθουν οι γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης οι οποίοι θα καθίσουν στην κερκίδα κρατώντας τις αποστάσεις.

Ώρα 11.00 θα γίνει ο Αγιασμός από τον Ιερέα της Αγίας Αικατερίνης παρουσία των μαθητών της Α΄ τάξης καθώς και των εκπαιδευτικών.

Ώρα 11.30 οι μαθητές θα αποχωρήσουν κατά τμήμα κρατώντας τις αποστάσεις.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ