Πλήρες πρόγραμμα και στο Ολοήμερο

Λόγω πολύ μειωμένης έλευσης μαθητών τις δύο πρώτες ημέρες λειτουργίας του Ολοήμερου, (λιγότεροι από τους μισούς) , τα τμήματα από 4 έγιναν 3, ώστε να μπορέσει να λειτουργήσει το σχολείο με πλήρες ωράριο και με Ολοήμερο μέχρι τις 4. Για κάποια λίγα παιδιά που είχαν δηλώσει φοίτηση στο ολοήμερο, αλλά έλειπαν μόνο αυτές τις δύο συγκεκριμένες η μέρες, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, γιατί και με τα 3 τμήματα υπάρχει μεγάλο περιθώριο στον αριθμό των παιδιών, ώστε να συνεχίσουν το Ολοήμερο χωρίς πρόβλημα.
Έτσι λοιπόν το Ολοήμερο στο εξής λειτουργεί κανονικότατα με πλήρες ωράριο και η Πρωινή Ζώνη συνεχίζει επίσης κανονικά τη λειτουργία της.
Το ωρολόγιο πρόγραμμα που θα πάρουν τα παιδιά τις επόμενες μέρες ευελπιστούμε να είναι το σταθερό μας πρόγραμμα. Κάποιες μικρές αλλαγές (στο πρόγραμμα μερικών μαθητών, όχι στο ωράριο του σχολείου) πιθανώς να υπάρξουν όταν το σχολείο μας στελεχωθεί και με εκπαιδευτικό των Γαλλικών, που δεν έχει τοποθετηθεί ακόμα.