ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΘΕΣΜΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΥ

ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ

Ενόψει της έναρξης της σχολικής χρονιάς η οδική ασφάλεια του μαθητικού δυναμικού του σχολείου μας αποτελεί ύψιστη προτεραιότητα. Ιδιαίτερα, η θέση του σχολείου μας και οι ιδιαίτερες συνθήκες που επικρατούν καθιστούν αναγκαία την εφαρμογή του θεσμού του σχολικού τροχονόμου. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν αίτηση με τα πλήρη
στοιχεία τους (ονοματεπώνυμο, διεύθυνση κατοικίας, τηλέφωνο, επαγγελματική δραστηριότητα, ΑΜΚΑ, φωτοαντίγραφο τραπεζικού λογαριασμού (IBAN), φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας, ΑΦΜ και αντίγραφο της τελευταίας φορολογικής τους δήλωσης στο γραφείο της Δ/νσης έως τις 06-09-2022.

Οι αιτούντες πρέπει να έχουν άμεση σχέση με το σχολικό χώρο, να είναι άτομα ικανά και υπεύθυνα με σωστή συμπεριφορά όχι μόνο προς τους μαθητές, αλλά και προς τους διερχόμενους οδηγούς, ώστε ο θεσμός να καταστεί αξιόπιστος και αποτελεσματικός.