Αγώνες ταχύτητας

run Με το τέλος του σχολικού έτους, πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες ταχύτητας στους οποίους συμμετείχαν οι μαθητές από τη Γ έως τη Στ τάξη, υπό την οργάνωση των γυμναστών μας Νίκου Νταρή και Ειρήνης Μανούσου.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας για τη συμμετοχή και τις διακρίσεις τους!

Waffles!

σημαία Το «γερμανόφωνο» τμήμα της Ε’ τάξης του σχολείου μας μαγείρεψαν με μεγάλη επιτυχία και γεύτηκαν παραδοσιακές βάφλες!

Συγχαρητήρια στους άξιους ζαχαροπλάστες μας!!!!

Τελικός 16ου Τουρνουά Ποδοσφαίρου Δημοτικών Σχολείων Δήμου Αχαρνών

klirosikypellou Το Σάββατο 25/5 η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου μας κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο 16ο τουρνoυά ποδοσφαίρου δημοτικών σχολείων Αχαρνών.

Συγχαρητήρια στη διοργάνωση, στους μαθητές και στον προπονητή μας Κώστα Γεωργιόπουλο για την συμμετοχή και την πορεία της ομάδας στη θέση αυτή!

Πρόσκληση

Με χαρά σας προσκαλούμε στον τελικό ποδοσφαίρου που διοργανώνει ο Δήμος μας για τα Δημοτικά Σχολεία Αχαρνών, στο πλαίσιο του 16ου τουρνουά ποδοσφαίρου Δημοτικών Σχολείων.

Το σχολείο μας θα είναι εκεί! Καλή επιτυχία στην ομάδα μας!

prosklhsh

Γιορτή της μητέρας

«Ἐγώ βαρκούλα μοναχή, βαρκούλ᾽ ἀποδαρμένη μέσα σε πέλαγο ἀνοιχτό, σε θάλασσ᾽ ἀφρισμένη, παλαίβω με τα κύματα χωρίς πανί, τιμόνι κι ἄλλη δεν ἔχω ἄγκουρα πλην την εὐχή σου μόνη.» Αλ. Παπαδιαμάντης

Για τη γιορτή της μητέρας οι μαθητές του Α2 και του Δ1 κατασκεύασαν ευφάνταστες δημιουργίες!