ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Σεπ 202110

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός του 23ου Νηπιαγωγείου Καλαμάτας θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13-9-2021 και ώρα 9:30 π.μ. μαζί με το 13ο Νηπιαγωγείο στον αύλειο χώρο μας.
Μετά το πέρας του Αγιασμού θα σας δοθούν και οι απαραίτητες οδηγίες για τη λειτουργία του Σχολείου.
Τη Δευτέρα οι μαθητές πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο έχοντας κάνει self-test την ΚΥΡΙΑΚΗ το βράδυ ή τη ΔΕΥΤΕΡΑ το πρωί. Στη συνέχεια θα προσέρχονται στο σχολείο με self-test, που θα κάνουν 2 φορές τη βδομάδα και θα ελέγχεται κάθε ΤΡΙΤΗ και ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ από τις Εκπαιδευτικούς.
Δηλώνετε το αποτέλεσμα του self-test μέσω της πλατφόρμας self-testing.gov.gr, στην οποία θα εισέρχεστε με τους κωδικούς taxisnet ή χρησιμοποιείτε τη χειρόγραφη βεβαίωση, στην οποία θα πρέπει να σημειώνετε τον κωδικό που θα λαμβάνετε από την ηλεκτρονική δήλωση του αποτελέσματος.

Από 8/9 έως και 17/9 διατίθενται στα φαρμακεία 6 self-test για κάθε μαθητή για τρείς εβδομάδες ( για όλο το Σεπτέμβριο δηλαδή).
Σας περιμένουμε στο ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς και παρακαλούμε για την τήρηση των αποστάσεων και τη χρήση μάσκας στο χώρο του σχολείου, συμβάλλοντας με σεβασμό και υπευθυνότητα στην εύρυθμη λειτουργία του.

Καλή Σχολική Χρονιά!

Οι Νηπιαγωγοί
Του 23ου Νηπιαγωγείου Καλαμάτας

Σεπτέμβριος 2021
« Αυγ   Οκτ »

mikrosanagnostis

Μικρός Αναγνώστης

ifeelkid

Παιδικό Ραδιόφωνο

Εκπαιδευτική Τηλεόραση

\'Ενα γράμμα μια ιστορία

mikrous kai megalous

Μαθαίνω για το Σεισμό

den einai paramithi

Δεν είναι παραμύθι

dontia

Συμβουλές για τα δόντια

ηλιακό-σύστημα

Το ηλιακό σύστημα

aerostato

Αερόστατο - Διαδικτυακή Εκπαιδευτική Πύλη Ψυχαγωγίας και Μάθησης για τα μικρά παιδιά

emmelia

Το Μουσικό Χωριό

sxoleio

Δωρεάν Λογισμικά που μπορείτε να κάνετε εγκατάσταση στον υπολογιστή σας!!

Ράδιο Αερόστατο

European School Radio