»

Εκτύπωσέ το Άρθρο

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧ.ΕΤΟΣ 2013-14

Φέτος στα νηπιαγωγεία εγγράφονται τα νήπια με έτος γέννησης 2008 και τα προνήπια με έτος γέννησης 2009

Για την εγγραφή νηπίων απαιτούνται:

Αίτηση εγγραφής από το γονέα (δίνεται και συμπληρώνεται στο σχολείο )

Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου, στο οποίο αναφέρεται ολογράφως η ημερομηνία γέννησης (ζητείται αυτεπάγγελτα από το νηπιαγωγείο).

Ατομικό δελτίο υγείας νηπίου (δίνεται από το σχολείο, συμπληρώνεται από τον παιδίατρο/άλλους ιατρούς και επιστρέφεται στο αρχείο του σχολείου)

Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας ή άλλου έγκυρου εγγράφου, όπου αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια.

Λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ ή άλλο έγγραφο, όπου φαίνεται ο μόνιμος τόπος διαμονής του νηπίου.

Υπεύθυνη δήλωση για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των νηπίων (δίνεται και συμπληρώνεται στο σχολείο).

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/23nipagrin/2013/08/31/%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%83%ce%b1%cf%82-%ce%b3%ce%bf%ce%bd%ce%b5%ce%b9%cf%82-2/