Εκτύπωσέ το Σελίδα

ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ

Η σελίδα αυτή είναι αφιερωμένη στους γονείς

Σε αυτή τη σελίδα θα δημοσιεύουμε ότι αφορά τους γονείς (ανκοινώσεις, άρθρα,προσκλήσεις, εκδηλώσεις κ.λ.π) Επίσης αν το επιθυμούν θα δημοσιεύουμε  και δικά τους άρθρα ή δραστηριότητες που επιθυμούν να δημοσιευτούν.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧ.ΕΤΟΣ 2014-15

Φέτος στα νηπιαγωγεία εγγράφονται τα νήπια με έτος γέννησης 2009 και τα προνήπια με έτος γέννησης 2010

Για την εγγραφή νηπίων απαιτούνται:

Αίτηση εγγραφής από το γονέα (δίνεται και συμπληρώνεται στο σχολείο )

Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου, στο οποίο αναφέρεται ολογράφως η ημερομηνία γέννησης.

Ατομικό δελτίο υγείας νηπίου (δίνεται από το σχολείο, συμπληρώνεται από τον παιδίατρο/άλλους ιατρούς και επιστρέφεται στο αρχείο του σχολείου)

Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας ή άλλου έγκυρου εγγράφου, όπου αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια.

Λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ ή άλλο έγγραφο, όπου φαίνεται ο μόνιμος τόπος διαμονής του νηπίου.

Υπεύθυνη δήλωση για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των νηπίων (δίνεται και συμπληρώνεται στο σχολείο).

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/23nipagrin/%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%ce%b3%ce%bf%ce%bd%ce%b5%ce%af/