Λειτουργία Σχολείου Πέμπτη 13/06/24

Αγαπητοί γονείς,

Σε συνεχεία της τηλεφωνικής οδηγίας που δόθηκε από το τμήμα Παιδείας του Δήμου Κερατσινίου Δραπετσώνας (Τρίτη 11/06/24, ώρα 12.15 μ.μ.) βάση της οποίας ο Δήμαρχος έκρινε σκόπιμο ότι ανάλογα με τις υποδομές του κάθε σχολείου (όσον αφορά στον κλιματισμό, τους χώρους σκίασης, κ.λπ.) είναι ο Σύλλογος διδασκόντων του κάθε σχολείου υπεύθυνος να αποφασίσει αν θα λειτουργήσει το σχολείο ή όχι λόγω των έκτακτων καιρικών φαινομένων.

Υπό αυτό το πρίσμα ο Σύλλογος Διδασκόντων του 23ου ΔΣ Κερατσινίου αποφάσισε εκτάκτως να μη λειτουργήσει το Ολοήμερο πρόγραμμα την Τρίτη 11/06/24 όπως και να μη λειτουργήσει το σχολείο την Πέμπτη 13/06/24 (Πρωινό και Ολοήμερο πρόγραμμα) με αριθμό Πράξης 27/11-6-2024.

Ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία που υποστήκατε και την ενημέρωση της τελευταίας στιγμής, κάτι που δεν ήταν δική μας ευθύνη μιας και είχαμε ενημερώσει από το πρωί της Τρίτης (08.00 ή ώρα) για την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και αναμέναμε από τον Δήμαρχο για το τι τελικά θα συνέβαινε.

Από το σχολείο