Πιστοί στο ραντεβού μας με την δράση του παιδικού σταθμού “Χελιδονάκια” , φιλανθρωπικό σωματείο “Ιωάννης Χρυσόστομος” το οποίο ιδρύθηκε από τον μακαριστό αρχιμανδρίτη Σεραφείμ Δημόπουλο, καθώς και προς πλημμυροπαθείς οικογένειες ήμασταν και φέτος γονείς, μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου μας. Η δράση αυτή εκτός από την προσφορά σε συνανθρώπους μας που το έχουν ανάγκη, μια δράση σύμφωνη με το πνεύμα των Χριστουγέννων για αγάπη και προσφορά, είχε σκοπό την κοινωνική ευαισθητοποίηση των παιδιών, το άνοιγμα του σχολείου στην κοινωνία, την μύηση των μαθητών και των μαθητριών σε πράξεις εθελοντισμού και κοινωνικής αλληλεγγύης.