ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ!

Μετά την επιστροφή μας στο σχολείο , νιώσαμε μεγάλη χαρά που ξαναβρεθήκαμε όλοι από κοντά μετά από τόσο πολύ καιρό. Είχαμε πολλά να πούμε και να θυμηθούμε. Ξαναβρεθήκαμε με τους φίλους μας, κι αυτό ήταν το πιο σημαντικό.

Ανάμεσα στα άλλα μιλήσαμε για την Άνοιξη που πλημμύρισε τη φύση , με τα λουλούδια, τα πουλιά, τα έντομα, τα φρούτα , τον ήλιο και τις ομορφιές. Βγήκαμε μια βόλτα και περπάτημα έξω από το σχολείο για να παρατηρήσουμε τη φύση και τις αλλαγές στο τοπίο με ανθισμένους κήπους και αγριολούλουδα. Η Άνοιξη πλημμύρισε και το σχολείο μας μέσα κι έξω. Στολίσαμε με όμορφα κολάζ τους τοίχους και  φτιάξαμε ανοιξιάτικες κατασκευές ,  Ακόμη αποφασίσαμε να κάνουμε έναν ανθόκηπο για να ομορφύνουμε την αυλή μας. Τα παιδιά έφεραν πολλά όμορφα λουλούδια από το σπίτι τους και τα φυτέψαμε όλοι μαζί, αφού πρώτα μιλήσαμε γι αυτά, για το τι χρειάζονται για να μεγαλώσουν. Η αυλή μας έγινε πολύ όμορφη!!!