Καλημέρα κόσμε!

imagesJ6CAFWUB΄Χίλια καλωσορίσατε, χίλια και δυο χιλιάδες!!!

Καλώς ορίσατε στο ιστολόγιο του 22ου Νηπιαγωγείου Κοζάνης στην περιοχή ΖΕΠ.

Χτισμένο σε ένα λοφίσκο περιαστικά της πόλης της Κοζάνης βρίσκεται το ολοκαίνουριο Νηπιαγωγείο μας, που λειτουργεί φέτος για πρώτη φορά. Είναι ένα πανέμορφο σχολείο, που πληρεί όλους τους κανονισμούς προστασίας του περιβάλλοντος, καθώς είναι ένα από τα ελάχιστα βιοκλιματικά σχολεία της Ελλάδας. Έχει τεράστια αυτονομία στην ενέργεια, καθώς βασίζεται στη γεωθερμία, στα φωτοβολταϊκά και επικουρικά και στην τηλεθέρμανση για τη θέρμανσή του. Αποτελεί ένα ιδανικό χώρο για τη φοίτηση των νηπίων,αλλα και ένα υπέροχο εργασιακό περιβάλλον για τον εκπαιδευτικό. Από την όμορφη αυλή του μπορεί κανείς να ατενίσει όλη την έκταση που εκτείνεται μέχρι τα Σέρβια και τη λίμνη Πολυφύτου. Κατά τη φετινή πρώτη χρονιά λειτουργίας του έχει τη χαρά να φιλοξενεί 12 παιδιά .

Από δω λοιπόν θα τα λέμε φίλοι μας. Εδώ θα σας ενημερώνουμε για τις δράσεις μας , τις δραστηριότητές μας , και θα μοιραζόμαστε μαζί σας αυτό που αγαπάμε περισσότερο: το σχολείο μας !

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!