Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου 2022

Την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας. Τη γιορτή μας τίμησαν με την παρουσία τους εξαιρετικά μεγάλος αριθμός γονέων, κηδεμόνων και συγγενών των μαθητών μας και τους ευχαριστήσαμε γι΄ αυτό. Η μεγάλη επιτυχία της οφείλεται στην οργάνωσή της. Ήταν πολύ σημαντική η συνεργασία όλων. Οι δάσκαλοι των τάξεων, με τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων και όλους τους μαθητές, με καλή διάθεση συνεργάστηκαν αρμονικά τόσο για τον στολισμό του χώρου και τη δημιουργία των σκηνικών όσο και για την τελική παρουσίαση. Αξιοποιήθηκαν οι κλίσεις και οι δεξιότητες όλων. Οι μαθητές μας τραγούδησαν, έψαλλαν τα κάλαντα, χόρεψαν, παρουσίασαν μικρές θεατρικές παραστάσεις και μετέδωσαν το μήνυμα των Χριστουγέννων, την ανιδιοτελή προσφορά αγάπης στους συνανθρώπους, την αλληλεγγύη, την ειρήνη, την αισιοδοξία, την ελπίδα, με τον δικό τους μοναδικό τρόπο όπως μόνο τα παιδιά γνωρίζουν.

7    14  12 10  9  15  8 1  2     5